Makaleler » Fetiş Ürünleri » Kink ve Fetiş Nedir?

Kink ve Fetiş Nedir?
Sapkınlıklar ve fetişler hakkında konuşalım, olur mu? Bu iki terim bazen birbirinin yerine kullanılır, ancak bunlar aynı şey midir? Kısa cevap hayır, aslında değil. Daha uzun ve daha ilginç cevap, her iki cinsel davranış tanımlayıcısının da daha geleneksel cinsel faaliyetlerin kapsamı dışında kalan fantezilere, senaryolara ve eylemlere uygulanabilmesine rağmen, aslında iki farklı, farklı anlama sahip olmalarıdır. 

Peki bükülme nedir? Fetiş nedir? Ve en önemlisi, ilginçlik ile fetiş arasındaki fark nedir? Esaret ve BDSM veya sansasyon oyunu nereye uyuyor? İlginçlikler ve fetişler hakkında bilmeniz gereken her şeyi, bunların ne olduğunu, neden aynı şey olmadıklarını ve eğer ilginizi çekiyorsa sizin (ve muhtemelen partnerinizin/arkadaşlarınızın) tuhaflıkları nasıl keşfedebileceğinizi anlatacağız. ve güvenli bir şekilde fetişleşir.

Kink Nedir?
Yeni başlayanlar için doğrudan ilginçliklere dalalım. İlginçlik terimi aslında bir şemsiye terimdir ve pek çok aktivite bu ilginçlikler listesine girmektedir. Genel olarak konuşursak, ana akım faaliyetlerin veya arzuların dışında kalabilecek cinsellikle ilgili şeyler "tuhaf" olarak etiketlenir. İlginizi çekebilecek konularla ilgili sorular sormaktan çekinmeyin. “ Cnc kink nedir ?” gibi. ya da “ balmumu oyunu nedir ?”, çünkü sormazsan asla bilemezsin! Popüler cinsel sapıklıklar arasında BDSM, rol yapma, TCMB tuhaflığı, şaplak atma, grup seks ve röntgencilik yer alıyor ama çok daha fazlası var. 

Sapkınlığın son derece öznel olduğunu unutmayın. Bazı insanlar vibratörleri müstehcen bulabilir, bazıları ise bunların seks hayatlarının oldukça tipik bir parçası olduğunu düşünüyor. Bazı insanlar için ilginçlik, esaret kırbaçları, zincirler ve deri maskeler içerirken , diğerleri ışıklar açıkken seksi kendileri için yeterince sapıkça bulabilir. Bu insanların hiçbiri hatalı değil. Kink her insan için farklı şeyler ifade eder ve bunda bir sorun yok!

Fetiş Nedir?
Cinsel fetiş, genellikle daha az "geleneksel" bir cinsel ilgi olması nedeniyle ilginçliğe benzese de (popüler fetişler arasında mazoşizm, grup oyunu, sadizm, ayaklar, aşağılama ve kırbaçlama yer alır ancak bunlarla sınırlı değildir), bir tane var ikisi arasındaki temel fark. Birisinin cinsel bir fetişi varsa , ister açık havada cinsel oyun olsun , ister horoz ve top işkencesi olsun, cinsel uyarılmanın gerçekleşmesi için cinsel eylem veya nesne gereklidir . Başka bir deyişle, cinsel fetişi fetiş yapan şey , tahrik olmak için o nesneye, eyleme ya da belirli bir fanteziye vs. odaklanma ihtiyacıdır. Fetişleri olan bazı insanlar için fetişleri hakkında düşünmek veya fantezi kurmak yeterli olabilir, ancak diğerlerinin tahrik olmak için gerçekten bir ayağa dokunması, dışarıda seks yapması, taşaklarını kırbaçlaması vb. gerekir. 

Kinks ve Fetişler Nasıl Farklıdır?
İnsanlar bazen tuhaflıkları "fetişler" olarak adlandırsa da, bunlar aynı şey değildir. Bir tuhaflık, cinsel karşılaşmalarınızı zenginleştiren herhangi bir nesne(ler), eylem veya fantezi olabilir. Öte yandan fetişler, uyarılmanız/açılmanız için ihtiyaç duyduğunuz belirli senaryolar, fanteziler, nesneler, eylemler vb.'dir. İşte basit bir örnek: eğer partneriniz size şaplak atıyorsa ve siz bundan hoşlanıyorsanız, bu bir garipliktir. Partneriniz size şaplak atmadıkça tahrik olamıyorsanız, bu bir fetiştir . Tekrar ediyorum, hiçbir şey doğası gereği fetiş değildir; fetişi yaratan şey o belirli eyleme/nesneye/senaryoya odaklanmaktır.

Bir Kink ve Fetiş Olabilir misiniz?
Kesinlikle yapabilirsiniz ve birçok insan bunu yapar! Örneğin, rol yapmaktan hoşlanıyorsanız (kink) ve kurtulmak için dizginlenmeniz gerekiyorsa (fetiş), bir tuhaflık ve fetişiniz var . Hatta, örneğin düşman tarafından ele geçirilen seksi bir casusu canlandırarak ikisinin kesişimiyle bile oynayabilirsiniz. Kink ve fetiş uyumlu bir şekilde var oluyor! 

Kinks ve Fetişleri Güvenle Nasıl Keşfedebilirsiniz?
Pek çok kişinin tipik cinsel davranış olarak kabul ettiği şeylerin dışında hem tuhaflıklar hem de fetişler mevcut olabilir, ancak bu, belirli cinsel arzularınızı keşfetmenin yanlış veya tehlikeli olduğu anlamına gelmez . Herhangi bir cinsel aktivitede olduğu gibi, ilginçliklerinizi veya fetişlerinizi güvenli bir şekilde keşfetmenin anahtarı, ilgili herkesin rızasıdır. Siz ve eşiniz bu işin içindeyseniz, oyuna devam edin! Ancak bu, halka açık bir şeyler yapmayı içeren tuhaflıkların veya fetişlerin yanıltıcı olabileceği anlamına geliyor. Örneğin, partnerinizi bir alışveriş merkezinde tasmalı olarak gezdirmenin seksi olacağını düşünüyorsanız ve onlar da buna razı oluyorsa, bu başka bir şeydir. Ama sorun şu: Alışveriş merkezindeki herkes senin tuhaflığının bir parçası olmayı kabul etmedi . Bir tuhaflık veya fetişi güvenli ve etik bir şekilde gerçekleştirmek için, bunun bir parçası olmayı açıkça kabul etmeyen hiç kimse buna dahil olmamalıdır. 

Güvenli ilginçlik veya fetiş oyununun bir diğer anahtarı da farkındalıktır. Cinsel ilgi alanlarınızın neler olduğunun ve hayatınızı nasıl etkilediğinin bilincinde olun ve ayrıca bu ilgi alanlarının başkalarının hayatlarını nasıl etkileyebileceğinin de farkında olun. Sapkınlıklar ve fetişler tamamen normal ve çok yaygındır, ancak insanlar kendi arzularının peşinden gitmeye o kadar kendilerini kaptırırlar ki, bunun başkaları üzerindeki etkisini görmezden gelirler; örneğin, rıza göstermeyen insanları dikkate almadan dışarıda seks yaparak teşhirciliğe kapılma. seks yaptığını görmek, işte o zaman işler sorunlu hale gelir. Yaptığınız her şeyin rızaya dayalı, yasal olduğundan ve kendinize veya başka birine bedensel veya zihinsel zarar vermediğinden emin olmak iyi bir temel kuraldır.  

İlginçlikleri veya fetişleri güvenli bir şekilde keşfetmek, birçok açıdan, herhangi bir başka tür seksi güvenli bir şekilde denemekle aynı şeydir; Arzularınızın “normal” olup olmadığına karar vermek yerine onların peşinden nasıl gittiğinize odaklanın. Eğer dürüst ve güvenli bir şekilde, ortak değerlerle, rızayla, karşılıklı zevkle ve herhangi bir istismar olmadan hareket ediyorsanız, o zaman davranışınız benzersiz olsa bile sağlıklı olabilir. 

Son olarak, gerçek fiziksel güvenlik söz konusu olduğunda, RACK kısaltması kullanışlı oluyor. "Risk farkında rızaya dayalı ilginçlik" anlamına gelir ve tüm katılımcıların rahat ve güvende olmasını sağlamak için tuhaflık topluluklarında kullanılma eğilimindedir. Güvendiğiniz ortaklar bulmak ve biraz araştırma yapmak (sinir hasarına neden olmadan birine güvenli bir şekilde nasıl şaplak atabilirsiniz? Düzgün bir şekilde nasıl düğüm atılır? Güvenli kelime nedir? vb.) keyifli ilginçlik deneyimlerine doğru büyük adımlardır. 
İster ilginç bir fetişiniz, ister bir fetişiniz ya da her ikisi de olsun, keşfetmeniz için pek çok eğlenceli yol var. İlginçliğinize veya fetişinize hayat verecek bir donanım arıyorsanız Pink Cherry sizin için burada! Kapsamlı esaret ekipmanı ve fetiş oyuncakları seçeneklerimize göz atın veya çiftler için seks oyuncakları koleksiyonumuzun tamamını keşfedin !

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı
ShopPHP | v5